do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Domaine Julien Braud

Julien Braud miał jasny cel przed sobą. Chciał stworzyć niewielką winnicę, w której mógłby pracować ze swoją rodziną. Po ukończeniu studiów inżynierskich na kierunku produkcja wina, zaczął zdobywać doświadczenie pracując w różnych winnicach. W wieku zaledwie 29 lat postanowił rozpocząć swój własny projekt winiarski. Początkowo dysponował tylko 3 hektarami, ale w kolejnych latach zwiększał areał uprawianych winnic. Obecnie zbiera winogrona z 13 hektarów.

Winnice Juliena położone są w najbardziej wysuniętej na zachód części Loary - Pays Nantais – a więc znajdują się pod wpływem Oceanu Atlantyckiego. Panuje tutaj przez cały rok chłodniejszy klimat. Jest on jednocześnie bardziej stabilny niż w głębi Loary, która również podlega wpływom  kontynentalnym. Miasto Nantes działa nawet jako bufor przed niesprzyjającą pogodą z nad oceanu.  Region doskonale nadaje się do uprawy winorośli także dzięki wpływowi rzek Sèvre i Maine, tworzących swoisty mezoklimat.

Chociaż areał Domaine obejmuje tylko 13 ha, krzewy winne rosną na trzech różnych typach gleb. Pierwsza z nich składa się ze skał ambifolitowych, rodząc owoce dające lekkie, przyjemne do picia wina. Druga jest nieco bardziej złożoną glebą piaszczysto-gliniastą, skąd pochodzą wina kwiatowe i mineralne. Wreszcie trzecia z glebą składa się z zasadowej skały gabro. Wina z tego obszaru są pełniejsze, bogatsze, z nutami anyżu, mięty i lukrecji.

Uprawa winorośli prowadzona jest całkowicie w sposób ekologiczny. Julien wciela również podejścia biodynamiczne. Wykorzystuje konie w swoich winnicach, aby zminimalizować zagęszczenie gleby. Zbiory wykonuje ręcznie. Po delikatnym tłoczeniu owoców, do fermentacji używa wyłącznie naturalnych drożdży i leżakuje swoje wina na osadzie w cementowych kadziach zagłębionych w ziemi. To autentycznie nastawione na wysoką jakość podejście, zaowocowało winami o złożoności, solidnej strukturze i wspaniałej równowadze. Sporo w nich świeżości, która tak doskonale sprawdza się w towarzystwie owoców morza.  

Julien Braud_3 

Julien Braud_5  

Julien Braud_5

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl