do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Cantina Sampietrana

Cantina Sampietrana powstała w 1952 roku z inicjatywy grupy winiarzy i rolników, których połączyło wspólne pragnienie samodzielnego przetwarzania winogron uprawianych w swoich winnicach. Początkowym założeniem było wysyłanie wina na północ Włoch. Dlatego przetwórnia została zlokalizowana kilkadziesiąt metrów od linii kolejowej. Z biegiem lat Cantina zaczęła coraz częściej wprowadzać na rynek butelki pod swoją marką.
Obecnie wszystkie wina pochodzące z Sampietrany w ten właśnie sposób trafiają do klientów.  

Winiarnia przeszła ogromną transformację, od wytwórcy win dla innych dystrybutorów do nowoczesnego przedsiębiorstwa działającego na własny rachunek. Dwie kwestie jednak nie uległy zmianie. Wina nadal są wytwarzane w zabytkowych już budynkach w centrum miasteczka San Pietro Vernotico. A także to, że Cantina jest spółdzielnią małych, rodzinnych  producentów winogron z regionu położonego pomiędzy Brindisi i Lecce.  

Relatywnie niewielka skala działalności pozwala na staranny proces produkcji wina, które powstaje wyłącznie z winogron uprawianych przez samych spółdzielców, głównie z ponad 50 letnich krzewów. Małe winnice prowadzone są w sposób zrównoważony, podążający za organicznymi i biologicznymi metodami opieki nad uprawami. Wśród czerwonych szczepów dominują miejscowe Primitivo, Negroamaro i Susumaniello, a białych Fiano, Verdecca, Malvasia i Moscato.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl