do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Cantine Due Palme

Cantine Due Palme to duże, spółdzielcze przedsiębiorstwo produkcji win, położone w Cellino San Marco/Salento, głęboko w sercu Apulii, południowego „obcasa” Półwyspu Apenińskiego.

Założona w roku 1989 z inicjatywy swego prezesa pana Angelo Maci, spółdzielnia Cantine Due Palme przez lata rozrosła się do grona ponad 400 członków/plantatorów, dobieranych starannie przede wszystkim na podstawie posiadania przez nich starych winorośli, uprawianych w najbardziej atrakcyjnych miejscach. Obecnie spółdzielnia uważana jest za jedno z najlepszych wysokoprodukcyjnych przedsiębiorstw winiarskich w całym regionie.

Ze swymi ponad 2400 hektarami winnic rozsianych wśród najlepszych apelacji regionu, Cantine due Palme oferuje kompleksową gamę klasycznych win z Apulii pozyskanych z lokalnych szczepów oraz najlepszą jakość w każdym z roczników.

Angelo Maci, dyplomowany agronom z trzeciego już pokolenia winiarzy, osobiście nadzoruje zarządzanie winnicami na każdym etapie wegetacji roślin, aż do zbiorów. Uważnie sprawdza każdego z hodowców i co tydzień monitoruje dojrzewanie winorośli.

Począwszy od lat dziewięćdziesiątych, spółdzielnia poczyniła znaczne inwestycje w celu zwiększenia produkcji i udoskonalenia jakości win, skupiając się na nowych rozwiązaniach technicznych i ciągłym rozwoju.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat w skład Cantine Due Palme weszło wielu znaczących lokalnych producentów win: Cantina Sociale Riforma Fondiaria w Cellino San Marco, jedna z najstarszych w Apulii spółdzielni, założona w roku 1955; Cantina Sociale “Angelini” z San Pietro Vernotico, założona w 1961 i w końcu Cantina Sociale “San Gaetano” z Lizzano, założona w 1959, największy producent Primitivo DOP Manduria.

Dziś Cantine Due Palme ma w swej ofercie aż 25 różnych win, uważanych za najlepsze na półwyspie Salento w Apulii, gdzie winogrona dojrzewają na suchych i kamienistych glebach owiewane ciepłymi wiatrami znad mórz Jońskiego i Adriatyckiego. W rezultacie zbierane są tu małe, zwarte kiście winogron o gęstym, wręcz pikantnym smaku.

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl