do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Od czterech pokoleń rodzina Cheron-Misset z największą starannością troszczy się o swoje słynne winnice w Burgundii. Winnice, których historia sięga XI wieku, uprawiane były przez Cystersów, a produkowane przez nich wino Pinot Noir okazywało swój charakterystyczny wdzięk i złożoność.

Na przestrzeni lat rodzina systematycznie powiększała areał swoich winnic w dolinie Rodanu, czyniąc zawsze najlepszy użytek ze swego „terroir” i preferując winorośle przynoszące może mniejsze plony, ale rozciągające się na najlepszych zboczach – w miejscach gdzie hodowali je już Rzymianie w I wieku n.e.

W ten sposób Yves Cheron trafił w region Gigondas. Rewitalizując, znakomitą ale podupadłą wówczas winnicę, zaczął wytwarzać  wina ze szczepów Syrah, Grenache oraz Muscat. Swój niezwykły talent wykorzystuje cały czas do tworzenia wyrazistych i bogatych win Domaine du Grand Montmirail.

Niewielkie zbiory, dokładna pielęgnacja winnic, ręczne zbiory, rygorystyczna selekcja kiści, wymagające warunki winifikacji i dojrzewanie w piwnicach z kontrolowaną temperaturą – to wszystko by podkreślić owocowość i stężenie każdego z win oraz indywidualność „terroir”.

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl