do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Fattoria Selvapiana

Francesco Giuntini zawsze wierzył w wartość apelacji Rufina i swą uporczywą oraz pełną pasji pracą wciąż podnosił prestiż tej okolicy. Był jednym z pierwszych toskańskich winiarzy produkujących wino Riserva jedynie z winogron Sangiovese, a flagowe wino Selvapiana wyłącznie z jednej parceli, Bucerchiale. Pierwszy rocznik wina Chianti Rufina Riserva Vigneto Bucerchiale to 1979. Nieco wcześniej, bo w roku 1978, Francesco rozumiejąc ogromny potencjał drzemiący w jego winnicy, zatrudnił jako enologa – konsultanta, młodego Franco Bernabei, współcześnie jednego z najbardziej znanych toskańskich enologów, wciąż współpracującego z Selvapianą.

Od roku 1997 Selvapiana prowadzona jest przez adoptowanych synów Francesco Giuntini’ego, Federico i Silvia, naturalnych synów zarządcy winnicy Franco Masseti’ego, który pracował z Francesco od roku 1953 do 1990. Posiadłość obejmuje ponad 250 hektarów na terenie gmin Rufina, Pontassieve i Pelago, z których 58 obsadzono winoroślą, 36 ogrodami oliwnymi, a 140 lasem.

Wzgórza gdzie znajdują się winnice Rufina położone są u stóp Apeninów, łańcucha górskiego oddzielającego Toskanię od prowincji Emilia Romagna. Bliskość gór silnie wpływa na mikroklimat okolicy, w której zauważyć można chłodniejsze sezony letnie i duże różnice temperatur pomiędzy dniem, a nocą. Z tego właśnie powodu winogrona dojrzewają wolno, przez całe lato, osiągając w efekcie bogaty i piękny bilans aromatów. Wina mają posmak świeżej kwasowości, wielką finezję i elegancję, jedwabiste taniny oraz długi finisz.

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl