do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Lamblin & Fils

Zlokalizowana w miejscowości Maligny winnica Lamblin & Fils jest jedną z najstarszych posiadłości w regionie Chablis. Historyczne informacje dotyczące obecności rodziny na tych ziemiach pochodzą z roku 1690.

W roku 1890 Louis Lamblin poczynił pierwsze kroki w dziedzinie handlu. Jego syn, Henri Lamblin, z racji tego, że mógł poszczycić się dwoma zawodami – hodowcy wina i kupca – działał w interesie związków zawodowych pracowników winnic i przyczynił się do opracowania wielu przepisów prawnych dotyczących poszczególnych apelacji. Natomiast pod koniec lat ’50 XX w. syn Henriego, Jacques, zapoczątkował międzynarodową ekspansję firmy Lamblin.

Począwszy od roku 1987, Michel i Didier Lamblin pracują wspólnie, prowadząc rodzinne przedsiębiorstwo. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za sprawy administracyjne i zarządzanie, podczas gdy drugi, po ukończeniu studiów enologicznych, zajmuje się winifikacją. Ci wspaniali winiarze są w swej pracy skupieni na zachowaniu najwyższej jakości win, które zbudowały ich reputację. Pracują z pasją i determinacją, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji przodków.

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl