do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Mooiplaas

Mooiplaas Wine Estate & Private Nature Reserve ma przyjazne środowisku i biodywersyfikacji podejście do uprawy najwyższej jakości winogron. Dorastający na farmie i od lat zajmujący się również rolnictwem enolog Tielman Roos, poznał każdy szczegół i każdą tajemnicę tej posiadłości i jej terroir.

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech winnicy Mooiplaas jest jej zróżnicowany teren – od łąk rozciągających się w dolinie, aż po działy wodne na szczytach wzgórz. Te topograficzne różnice prowadzą do interesujących różnic w mikroklimacie. Różne nachylenie stoków i zróżnicowana wysokość są najważniejszymi czynnikami, które Tielman Roos bierze pod uwagę przy podejmowaniu kluczowej decyzji dotyczącej odpowiednich dla każdego terroir szczepów.  Granit przylądkowy, rodzaj podglebia dominujący na terenie winnicy, jest głównym budulcem skał okolicznych wzgórz. To właśnie one, pod wpływem warunków atmosferycznych i erozji, dają glebę właściwą, na której prowadzona jest uprawa.

Posiadłość Mooiplaas to obecnie 243 hektary terenu, z których na około stu rosną winorośle, a na 60 hektarach znajduje się prywatny rezerwat przyrody Mooiplaas.

Mooiplass

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl