do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Pazo de Casanova

Pazo Casanova to rodzinna winnica założona w 2000 roku. Uprawa prowadzona jest łącznie na 9 hektarach, skierowanych na południowy-zachód, położonych na prawym brzegu rzeki Miño. Sześć hektarów 15-letnich winnic znajduje się na wysokości 180 m nad poziomem morza, natomiast starsze o 20 lat krzewy porastają 3 hektarową parcelę Fechos, położoną na 350 metrach. Na terenie otoczonej murem niższej posesji znajduje się stary dwór z XVIII wieku, od którego winnica zaczerpnęła swoją nazwę.  

Pazo Casanowa koncentruje się na lokalnych białych odmianach Treixadura, Albariño, Godello i Loureira, ale część upraw przeznaczona jest na czerwone szczepy Caiño Longo, Sousón i Brancellao.  

Dzięki ograniczaniu wydajności krzewów, co skutkuj wysoką jakością owoców oraz ręcznej selekcji winogron i kontrolowanej maceracji, winnica ugruntowała swoją pozycję jednego z najlepszych producentów w regionie Ribeiro. Nie bez znaczenia jest również w Pazo Casanowa zrównoważone podejście do uprawy ziemi oraz poszanowanie zdrowia i komfortu pracujących w winnicy ludzi.  

Pazo de Casanova

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl