do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

 

Pulpit Rock

Jedną z pierwszych rodzin rolniczych, które osiedliły się w dolinie Riebeek, byli Brinkowie. Kupili oni farmę, De Gift, w 1865 roku i rozpoczęli uprawę w prawdziwym stylu Swartland, z kombinacją owiec, bydła, zboża i kilku winnic. W 1890 roku do gospodarstwa dodano Groenrivier, zwiększając jego powierzchnię do 800 ha.

Kolejne pokolenia Brinków zajmowały się różnymi rodzajami rolnictwa. Ważnym fragmentem historii rodziny był okres, gdy Pieter Van Der Byl Brink po ukończeniu studiów w Elsenburgu, przywiózł do domu pudełko sadzonek tytoniu. Pieter wyhodował te sadzonki i założył później jedną z najlepiej prosperujących farm tytoniu w RPA w tamtym czasie.
Jego pasją było jednak wino, dlatego równolegle zajmował się uprawą i przetwórstwem winogron.

Syn Pitera Ernest bezpośrednio nie przejął zainteresowań od swojego ojca. Dopiero gdy wysłał swoich dwóch synów na dalsze studia, gwiazdy w końcu ułożyły się tak, że rodzinne aspiracje winiarskie stały się rzeczywistością. Najstarszy syn Van der Byl ukończył studia licencjackie z handlu na Uniwersytecie w Stellenbosch, a młodszy syn Haumann uzyskał dyplom z enologii w Elsenburg Agricultural College. Ta połączona wiedza uczyniła z nich idealny zespół do kierowania pracą rodzinnej winiarni.
Pod koniec lat 90-tych wycofali się z uprawy tytoniu i wybudowali nową piwnicę znajdującą się na zboczach Kasteelberg, wzniesienia osłaniającego winnice od mas chłodnego powietrza z nad Atlantyku.

Dziś Brinkowie są właścicielami Pulpit Rock – jednej z najnowocześniejszych winiarni w regionie Swartland.

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl