do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Quinta de Couselo

Od roku 1163 klasztor pod wezwaniem św. Antoniego oraz gospodarstwo o nazwie Cheira w miejscu zwanym Couselo było we władaniu mnichów. Gospodarstwo "Cheira" jest dziś znane jako Quinta de Couselo.

Ziemie ten należały do mnichów aż do konfiskaty w 1835 r., kiedy to klasztor, a później pozostałe nieruchomości trafiły na aukcję publiczną. Posiadłość przechodziła przez różne ręce, aż do 15 stycznia 1864 roku, gdy została przejęta przez Don Casimiro Dorado Mendera i pozostała w posiadaniu rodziny przez 150 lat.
Choć apelacja DO Rias Baixas powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku, w Quinta de Qouselo produkowano wino od wczesnych lat dwudziestego wieku.

W sierpniu 2013 r. Bracia Vicente Suarez, wnukowie Don Casimiro, sprzedali nieruchomość grupie winiarskiej Grandes Pagos Gallegos de Viticultura Tradicional, której filozofią jest prowadzenie pojedynczych winnic na obszarach, które najlepiej interpretują rdzenne galicyjskie gatunki. Ta niewielka i spokojna winnica zawsze była znana z miłości do wina i szacunku dla środowiska.
Obecnie Grandes Pagos Gallegos de Viticultura Tradicional kontynuuje historię i szanuje dziedzictwo pozostawione przez rodzinę Vincente.

Quinta de Couselo

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl