do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Roqueta Origen

Historia rodziny Roqueta to historia rodziny winiarzy. Początki działalności winiarskiej sięgają XII wieku. W regionie Bages winnice uprawiane są od czasów rzymskich, a według najstarszych zachowanych dokumentów wynika, że już w 1199 roku produkowano wino w gospodarstwie Masia Roqueta, znajdującym się w gminie Santa Maria d'Horta d'Avinyó. Obecnie w tym samym gospodarstwie nadal znajdują się pozostałości z ponad ośmiu wieków poświęcone produkcji wina, takie jak prasy, kamienne kadzie i beczki.  

Pod koniec XIX wieku Ramon Roqueta Torrenó położył podwaliny, aby działalność jego rodziny nabrała rozmiarów przedsiębiorstwa. Zrobił to w 1898 roku,
kiedy przeniósł się do Manresy, stolicy regionu Bages, i założył Ramon Roqueta (DO Catalunya), pierwszą rodzinną winnicę. Później rodzina założyła kolejne winnice: Abadal Winery (DO Pla de Bages) w 1983 roku i Lafou Winery (DO Terra Alta) w 2007 roku.  

Dziś siedziba Roqueta Origen znajduje się w Santa Maria d 'Horta d'Avinyó, na terenie starego rodzinnego gospodarstwa. Miłość do wina i całkowite poświęcenie się produkcji wina były przekazywane i kwitły od pokoleń, napędzane pasją do wyrażania tożsamości każdej z winnic. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl