do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Tenuta De Angelis

Winnica należąca do rodziny De Angelis została założona w latach pięćdziesiątych przez Alighiero De Angelis i Giovanniego Ciabattonie. Następne dziesięciolecia ciężkiej pracy, ale również i liczne nagrody ukształtowały wytwórnię w Cossignano, dysponującą obecnie 50 hektarami winnic w gminach Offida, Castel di Lama i Cossignano.
W 1985 roku, wraz z przybyciem do firmy Quinto Faustiniego, w miejscowości Castel di Lama uruchomiono nową przetwórnię z intencją transformacji winnicy z producenta dużych ilości codziennych win w stronę win DOC i wprowadzenia De Angelis do elitarnej grupy wybitnych producentów z Marche.
Firma rozpoczęła produkcję z trzema historycznymi dla regionu szczepami: Montepulciano, Sangiovese i Trebbiano w apelacjach Rosso Piceno, Rosso Piceno Superiore i Falerio. Później dołączyło Prato Grande z gron Chardonnay oraz Anghelos – perła w koronie - kupaż Montepulciano, Cabernet Sauvignon i Sangiovese.

Wraz z wkroczeniem trzeciego pokolenia - wnuków założyciela, winnica zainteresowała się historycznymi odmianami białych szczepów Pecorino oraz Passeriną i wraz z innymi producentami z tego obszaru przyczyniła się  do rozwoju apelacji DOC Offida.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl