do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Bodega Claroscuro

Projekt rodzinnej winnicy Gustavo i Pauli Cucchiara, narodził się w 2012 roku, kiedy zwiedzali dolinę Uco, a w Vistaflores Tunuyán ze względu na rozpościerający się widok na Andy, znaleźli i zakochali się w Finca San Francisco.

Stworzywszy „Art Winery” uważają, że produkcja wina jest zarówno sztuką, jak i malarstwem. Podczas testowania każdego wina szukają podobieństw do obrazów argentyńskich artystów, czy to w ekspresji, spokoju czy witalności i wybierają dzieła odpowiednie dla każdego wina, które później  zostaną pokazane na przedniej etykiecie. Ich ambicją jest promowanie sztuki poprzez wino, a od sztuki oczekują przyjemności czerpanej z wina.

Finca San Francisco ma 26 hektarów winorośli obsadzonych krzewami Malbec, Cabernet Franc, Petit Verdot i Pinot Noir. Lokalizacja Claroscuro na 1054 m n.p.m., jego pofalowania terenu i obecność pradawnego koryta rzeki przekształcają to miejsce w unikalną enklawę w dolinie Uco. W wyższych partiach znajdują się piaszczysto-gliniaste podłoża, a w niższych kamienne. Dzięki temu winnica mogła zostać podzielona  na parcele, generując w ten sposób większą różnorodność pozwalającą produkować odmienne wina z tych samych gatunków winogron.

Bodega Claroscuro

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl