do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Winnica Morena

Winnica Morena w Puszczykowie, usytuowana na granicy Wielkopolskiego Parku Narodowego, jest oazą spokoju i natury, oddaloną od miejskiego zgiełku oraz spalin. Jej położenie, 100 metrów nad poziomem morza, w pobliżu malowniczej Warty, stanowi nie tylko znakomitą lokalizację, ale także kluczowy czynnik kształtujący charakter win. To tutaj, w otoczeniu polodowcowych krajobrazów Wielkopolskiego Parku Narodowego, na skraju lasu stabilizującego klimat, winorośl ma świetne warunki do dojrzewania.

Na 2,5 hektarach posadzono 10 000 krzewów, dostosowanych do miejscowych warunków. Od 2018 roku, kiedy to pierwsze nasadzenia pojawiły się w winnicy, minęły zaledwie dwa lata, a już od 2020 roku owocuje ona pięknymi owocami. Wśród odmian znajdują się zarówno białe, jak i czerwonych. Solaris, Seyval Blanc, Muscaris, Hibernal oraz Regenta, Rondo i Cabernet Cortis rozwijają się tu w zgodzie z naturą, a zbiory odbywają się tradycyjnie, ręcznie, przy udziale lokalnej społeczności.

Winnica w Puszczykowie czerpie siłę oraz charakter z otaczającej ją przyrody. Terroir tego miejsca, z glebami gliniastymi i żwirami, nadaje winom unikalny styl. Wino, które tu powstaje, jest opowieścią o tysiącach lat polodowcowej historii terenu, którym natura hojnie obdarzyła winiarzy.

Winnica Morena jako pionier winiarstwa w środkowej Polsce, jest jedną z największych winnic w powiecie poznańskim.

Winnica Morena

Winnica Morena

winnica_morena_jesien

winnica_morena_winobranie

winnica_morena_czerwone

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl