do kasy suma: 0,00 zł

Zestawy win

Primitivo i przyjaciele. Apulia. Primitivo i przyjaciele. Apulia.
Cena: 296,10 zł
zobacz więcej

Dlaczego zestawy win są atrakcyjne?

Często nie łatwo nam się zdecydować jakie wina wybrać. Mamy zazwyczaj określone kryteria czy to kierunku smakowego, koloru czy poziomu cenowego, ale niepokój może budzić wyszukiwanie poszczególnych pozycji. Wielu z nas podświadomie lubi, gdy ktoś za nas dokona wyboru. Jednocześnie chcemy mieć poczucie kontroli, że podjęliśmy właściwą decyzję. Jak zatem wybrać wina dla siebie w takiej sytuacji?

Przemyślana kompozycja

Atrakcyjnym sposobem jest korzystanie z przygotowanych zestawów win. Decydując się na takie rozwiązanie wiele zyskujemy. Po pierwsze zestaw win zawsze został przez kogoś przemyślany, aby zachować spójność pod względem stylistyki smakowej. Często wspólnym mianownikiem jest kolor. Wina mają zazwyczaj podobną intensywność, zbliżone poziomy kwasowości, alkoholu czy tanin. Z punktu widzenia jakości również stanowią dopasowaną kompozycję.

Zestawy win pozwalają poszerzyć wiedzę

Po drugie, często zdarza się, że zestaw win jest pewnego rodzaju przeglądem, czy to gatunków winogron, czy win z danego regionu. Może też być przekrojowym spojrzeniem na efekty pracy jednego producenta. W takim przypadku zyskuje się szansę na pogłębienie swojej wiedzy i zebranie wrażeń ze spróbowania pewnej, ukierunkowanej grupy win. Na bazie tego rodzaju przekrojowego doświadczenia, łatwiej jest zapamiętać co nam bardziej smakowało i dzięki temu kolejne wybory win stają się lepiej przemyślane.

Wybierając pakiet win zyskujemy podwójnie

Po trzecie, zestawy win dostępne są w promocyjnych cena. A więc zyskujemy zarówno wiedzę w postaci przeglądu wybranej grupy win, jak i atrakcyjniejsze warunki zakupu.

Czas to pieniądz

Jeszcze jedną zaletą zestawów win, niejednokrotnie największą, jest czas, który oszczędzamy decydując się na skomponowany wcześniej pakiet. Ma to szczególne znaczenie, gdy potrzebujemy kilku win na jakąś okazję. Czy to spotkanie przy grillu ze znajomymi, rodzinne święta, dłuższy weekend, czy na przykład wakacje w gospodarstwie agroturystycznym. 

Gotowe zestawy win mają wiele zalet, warto zatem z nich korzystać.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl