do kasy suma: 0,00 zł

Totara Wines

Słowo Totara wywodzi się od drzewa o tej samej nazwie, wykorzystywanego przez Maorysów w dawnych czasach do wytwarzania łodzi z jednego kawałka drewna. Nie może dziwić zaczerpnięcie rdzennego nowozelandzkiego określenia dla nazwy winnicy. Matthew Ward i Frasser Braun stanowią doskonały przykład współpracowników i przyjaciół, których ciągle fascynuje wyjątkowość regionu Marlborough. Położony na południowej wyspie obejmuje obszar rozciągający się pomiędzy dwoma rzekami Wairau i Awatere, osłonięty z jednej strony pasmem górskim i jednocześnie wystawiony z drugiej na chłodzące prądy oceaniczne. Jak winiarze sami mówią „jeszcze nie odwiedziliśmy bardziej idealnie położonego regionu winiarskiego z chłodnym klimatem, odpowiednim do jakościowej uprawy winorośli. Wysokie nasłonecznienie, rześkie czyste powietrze, niskie letnie opady deszczu i dziewicze gleby sprawiają, że powstają tutaj niezmiennie wysokiej jakości wina.”

Matt urodzony w Marlborouh jest winemakerem, który zdobywał doświadczenie w najlepszych winnicach Nowej Zelandii, ale także w amerykańskim Oregonie, Mersault we Francji oraz w Niemczech. Jego filozofia winiarska jest prosta - wytwarzać wina o wyjątkowej równowadze, ale nie pozbawione ekspresji typowej dla regionu.

Zadaniem Frassera jest z kolei dostarczanie najlepszych owoców. Pochodzi z rodziny farmerskiej i doświadczenie wyniesione z rodzinnego domu pozwoliło mu wyeliminować chemiczne środki ochrony roślin. Dla niego przebywanie na świeżym powietrzu i dbanie o uprawy jest emanacją prawdziwego szczęścia.

Ten duet, uzupełniając się swoimi umiejętnościami, sprawia, że wina z Totara Wines są najlepszym przykładem stylistyki, która rozsławiła nowozelandzkie winiarstwo na cały świat.

Totara Wines

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl