do kasy suma: 0,00 zł

Vitícola Mentridana

Vitícola Mentridana to nazwa projektu winiarskiego, który usytuowany jest w apelacji Mentrida, u podnóża pasma górskiego Sierra de Gredos. Obszar charakteryzujący się granitowymi szczytami, gęstymi lasami i malowniczymi miasteczkami znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na południowy zachód od Madrytu. Unikalny mikroklimat tego regionu wynika z połączenia dużej wysokości nad poziomem morza, przepuszczalnych gleb granitowych i długiego okresu wegetacyjnego. Winorośl w Sierra de Gredos rośnie na stromych zboczach, co wpływaj na wyjątkowy charakter produkowanych tutaj win. Chociaż wiele winnic zostało opuszczonych kilkadziesiąt lat temu, nowe pokolenie winiarzy odkrywa te tereny na nowo.

Jednym z pionierów był Dani Landi, który pracował z bardzo starymi winoroślami odmiany Garnacha, produkując eleganckie, mineralne wina. Jego praca przyczyniła się do zmiany postrzegania win z tej odmiany, które teraz rywalizują z najbardziej poszukiwanymi czerwonymi winami na świecie pod względem elegancji i finezji.

Curro Barreño, winiarz znany z projektu Ribeira Sacra Fedellos, dorastał w tej okolicy i jest przyjacielem Daniego z dzieciństwa. W 2021 roku Curro przejął odpowiedzialność za winnice Daniego w Méntrida, produkując wina pod marką Vitícola Mentridana. Bazując na skrupulatnych fundamentach poczynionych przez Daniego, Curro interpretuje Garnacha na swój sposób i pracuje w winnicy z subtelnym podejściem. Zachowuje wszystkie zasady uprawy biodynamicznej. Jest szczęśliwy, że wrócił do domu, aby produkować wina w miejscu, w którym dorastał, i obserwować renesans tutejszego winiarstwa, stającego się przykładem nowoczesnej klasyki.

vitocola_mentridana_1
vitocola_mentridana_2
vitocola_mentridana_3
vitocola_mentridana_4
vitocola_mentridana_5
vitocola_mentridana_6

Viticola Mentridana

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl