Pago de La Jaraba, Sauvignon Blanc, La Jaraba, Hiszpania
Staramy się aktualizować zdjęcia na bieżąco, jednakże niektóre etykiety mogą nieznacznie się różnić w zależności od rocznika.
Zarejestruj się i zacznij zbierać Punkty.
Dzięki nim możesz uzyskać rabat na kolejne zakupy.
Za każde wydane 100 zł otrzymasz 10 Punktów.
50 Punktów = rabat 4%
150 Punktów = rabat 6 %
300 Punktów = rabat 8 %
dodaj do przechowalni
Właściwości produktu
| Odmiana | Sauvignon Blanc |
| Kolor | Białe |
| Smak | Wytrawne |
| Kraj | Hiszpania |
| Producent | Pago de La Jaraba |
| Styl wina | Medium i Rześkie |
| Rodzaj wina | Spokojne |
| Region | La Jaraba |
| Rocznik | 2025 |
| Ekologiczność | Organiczne |
| Alkohol | 12 |
| Wyróżnik | Na prezent |
| Zamknięcie butelki | Korek naturalny |
zobacz opis i inne produkty z tej winnicy
Opis
Jak smakuje to wino?
Słomkowo-żółta barwa z zielonkawymi refleksami. Intensywny aromat owoców egzotycznych, odrobina zielonych warzyw, a także kwieciste akcenty jaśminu i słodkich cytrusów. Wyczuwalne są też nuty zielonej trawy i skórki limonki, które nadają zapachowi energetycznej świeżości.
W ustach zbalansowane i lekkie, apetyczna kwasowość oraz mineralny sznyt, budują strukturę żywą, ale przy tym elegancką. Finisz długi, z cytrusami, białymi kwiatami i zapachem mineralnego podłoża – piasku oraz wapienia.
| proste | złożone | |
| słodkie | wytrawne | |
| łagodne | kwasowe |
Im znacznik na suwaku bliżej słowa "proste", tym wino jest uboższe w smaki i aromaty. Gdy suwak znajduje się przy słowie "złożone", wino pachnie i smakuje różnymi owocami, kwiatami, ziołami, ziemią, skórą, przetworami, itp.
Pozycja znacznika przy słowie "słodkie" informuje o dużej zawartości naturalnego cukru (>200g/l). Gdy jest on tuż przy określeniu "wytrawne" oznacza, że w winie jest zaledwie 0-2 gramy cukru resztkowego.
Znacznik ustawiony pomiędzy słowami "łagodne" i "kwasowe" pokazuje poziom kwasowości wina. Im jest on bardziej po prawej stronie, tym ta intensywność wyższa.
Z czym je pić?
Idealny na własny toast lub do wyraźnych dań, takich jak sałatki, owoce morza i delikatne ryby. Wino jest lekkie i wszechstronne – sprawdzi się jako aperitif albo dodatek do lekkich dań dzięki świeżości i energetycznej kwasowości.



Kto stoi za tym winem?
To dzieło Pago de la Jaraba – winiarni wyróżnionej klasą Vino de Pago (od 2019), czyli hiszpańskim odpowiednikiem najwyższej jakości regionalnej.
Jak powstaje to wino?
Wyłącznie z Sauvignon Blanc uprawianego organicznie na wysokości ponad 700 m, na piaskach i żwirze z wapiennym podłożem. Winifikacja obejmuje tłoczenie całych gron, fermentację i dojrzewanie w stali, z krótkim pozostawieniem wina nad osadem przed butelkowaniem.
Pago de la Jaraba – Sauvignon Blanc to świeżość i lekkość zamknięte w kieliszku, energia, mineralna struktura i aromatyczna finezja. Idealna propozycja na zarówno codzienne, jak i bardziej wyszukane chwile.
W skrócie:
Podawać z: skorupiakami, gotowanymi owocami morza.
Temperatura serwowania: 8o - 10oC
Apelacja: D.O.P. La Jaraba
Dojrzewanie: w stalowych zbiornikach
Położenie winnicy: 750 m. n. p. m.
30 dni na zwrot
660 752 448




