do kasy suma: 0,00 zł
Sklep

Weingut Müller-CatoirWinnica Müller-Catoir to stara posiadłość w dzielnicy Haardt miasta Neustadt an der Weinstrasse w niemieckim regionie Palatynat. Dzisiejszym właścicielem jest Philipp David Catoir, który uprawia winorośl na powierzchni 25 hektarów. Rocznie z tego obszaru produkuje się ok 160 000 butelek białego i czerwonego wina. Oprócz najważniejszej odmiany winogron Riesling uprawiane są także Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Rieslaner, Scheurebe, Muskateller i Sauvignon Blanc.

Posiadłość jest własnością rodziny od 1744 r. Przez prawie 100 lat firmą zarządzały kobiety (babcia, prababka i praprababka obecnego właściciela), mające trwały wpływ na obecny kształt nieruchomość. W 1968 r. Jakob Heinrich Catoir przejął część majątku, który został wcześniej podzielony w drodze dziedziczenia, z intencją  ponownego stworzenia jednej posiadłości. Poświęcił temu zadaniu 40 lat. Philipp David Catoir kontynuuje rodzinną tradycję w 9. pokoleniu od 2009 roku.

Od 2004 roku winnica jest członkiem Verband Deutscher Prädikats- und Qualitätsweingüter (VDP). Natomiast w 2006 roku enolog Martin Franzen znalazł się na liście „Wine Personalities of the Year” Roberta Parkera.  

uploader file preview

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl