do kasy suma: 0,00 zł
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Sklep
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Bery Red & Bery White
Bery Red & Bery White

Nigdy nie dowiedziałem się co Louis Roos, współwłaściciel południowoafrykańskiej winnicy Mooiplaas miał na myśli nazywając swoje wina bery red i bery white. Opowiadał pośród pięknie położonych parceli, tyle o różnicach pomiędzy liśćmi poszczególnych odmian winogron i zupełnie odmiennym podejściu do ich uprawy, że o źródło nazwy win zapomniałem zapytać. 

Może wybierając nazwy słuchał akurat nagrań Barrego Whitea? A może chodziło mu o jagody, tylko zapomniał dodać drugie "r" do słowa bery? To nawet byłoby zrozumiałe wobec faktu, że Louis jest wyjątkowym specjalistą od klasyfikacji odmian winorośli. Tak czy inaczej białe i czerwone bery stanowią niezły duet. 

White powstaje z gron Sauvignon Blanc, tylko w niektórych rocznikach wzmacniane Chenin Blanc. Jest subtelne, z niską kwasowością i umiarkowaną aromatycznością. Gdy głębiej się zastanowić to raczej nie przywodzi na myśl postaci wybitnego artysty, jakim był Barry White. Nie dosyć, że muzyk liczył sobie ponad 1,9 wzrostu, to przede wszystkim miał niepowtarzalny niski, aksamitny głos. 

I tutaj ten aksamitny ma znaczenie, bo z kolei bery red pełen jest pluszowych, miękkich tanin, słodkich czarnych owoców w rodzaju suszonych śliwek, czekolady, palonej kawy i aromatycznej wanilii. Jest to poniekąd oczywiste, gdy wziąć pod uwagę, że Bery red powstaje z dojrzewającego w upalnych promieniach afrykańskiego słońca szczepu Shiraz

Para prawdziwych przeciwności. Lady white jest eteryczna i zwiewna, a Mr red umięśniony oraz pełen wigoru. Natomiast, gdy butelki stoją obok siebie, prezentują się znakomicie :)

Leszek, Eliza & zespół Buy Wine

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl