Blog kategorie
Blog chmura tagów
Sklep
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Mozelskie Rieslingi z Meulenhof
Mozelskie Rieslingi z Meulenhof

Meandruje. I dobrze, bo gdyby płynęła prosto, nie mielibyśmy takiej różnorodności. Co więcej już rzymianie docenili jej warunki glebowo-klimatyczne i zakładali pierwsze winnice. Chociaż może słowo gleba nie do końca kojarzy nam się z tym co możemy zobaczyć na północnym jej brzegu. Bardziej przypomina wielkie usypisko łupków pochodzenie wulkanicznego. Przy obfitych opadach niestety spływają w dół i trzeba je przewozić ponownie na górne partie upraw. Dlatego sporo tam tarasów, czy nawet tarasików zatrzymujących osypujące się zbocza. Ale za to podczas słonecznego dnia łupki akumulują ciepło i oddają je w nocy.
Gdyby rzeka płynęła bardziej na południu Europy nie miałoby to takiego znaczenia, ale północne położenie jest dość wymagającym dla krzewów Rieslinga. Gatunek ten potrzebuje sporo ciepła, aby grona osiągnęły odpowiednią dojrzałość. 

Niesamowite jest to, że położone blisko siebie parcele rodzą odmienne owoce, z których powstają bardzo różne wina. Z bardziej płaskich terenów pochodzą wina szybciej gotowe do picia. Mające sporo rześkości, czasami trochę cukru resztkowego i doskonale wpisujące się w codzienne menu. 

Także dzisiaj, z naszymi już dorosłymi dziećmi, z okazji ich święta, otworzyliśmy dokładnie takie wina.

A, no i jeszcze gdyby ktoś się nie zorientował, to dzisiejsze Rieslingi pochodzą z meandrów Mozeli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl