do kasy suma: 0,00 zł
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Koleją w świat. Nowe wina z Corvers Kauter.
Koleją w świat. Nowe wina z Corvers Kauter.

Wioska Assmannshausen połączona jest linią kolejową z miastem Ruedesheim am Rhein. Wprawdzie obie miejscowości leżą nad brzegiem Renu, ale to właśnie transport pociągami pomógł wysyłać wina z Rheingau w odległe zakątki Europy. Winiarze eksportowali swoje wina, dlatego, że nie brakowało klientów chcących spróbować tych niezwykłych win. Oczywiście znakomita ich większość powstawała z odmiany Riesling, ale właśnie wokół Assmannshausen zadomowiły się czerwone krzewy Pinot Noir. Zadomowiły ma tutaj pierwszorzędne znaczenie, gdyż tylko w miejscach, które tworzą idealne warunki dojrzewają wybitne owoce.

A parcele wokół wioski są niczym Święty Graal dla miłośników Pinot Noir. To stąd pochodzą najsłynniejsze niemieckie czerwone wina.
Oczywiście wiedzieliśmy o tym wszystkim, ale za każdym razem gdy odwiedzaliśmy Matthiasa i Phillipa z winnicy Corvers Kauter nasze rozmowy sprowadzały się do konstatowania wyjątkowej jakości ich Rieslingów. Tym razem panowie postanowili pochwalić się swoimi czerwonymi winami. Trzeba przyznać, że tamta degustacja była jak olśnienie. Jak mogliśmy przez tyle lat nie zainteresować się czerwonymi winami Rheingau?

Następnego dnia pojechaliśmy razem z Matthiasem obejrzeć winnice wokół Assmannshausen i w ten oto sposób trafiły do nas nowe wina z winnicy Corvers Kauter.

Wioska jest raczej niewielka, liczy sobie niecałe 1000 mieszkańców. Została wciśnięta pomiędzy Ren i bardzo strome zbocza. Dodatkowo przecina ją, wspomniana linia kolejowa. To właśnie te zbocza wyraźnie górują nad zabudowaniami. Są 2-3 razy wyższe niż bardzo strzelista wieża miejscowego kościoła. Gleby stanowią mieszaninę różnych rodzajów łupka, dzięki temu akumulują ciepło, którego potrzebują krzewy Pinot Noir. Nachylenie od 30 do 60 stopni sprawia, że praktycznie wszystkie prace trzeba wykonywać ręcznie. Uważając przy tym, aby nie zsunąć się w dół zbocza. Warunki raczej ekstremalne, ale gdy przeniesiemy znaczenie tego słowa na wina, uzyskamy określenie doskonale charakteryzujące tutejsze wina – ekstremalnie fantastyczne.

Jak smakują? O tym dowiecie się w nowym filmie na kanale youtube i w kolejnym poście za kilka dni.

Leszek, Eliza & zespół Buy Wine

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl