do kasy suma: 0,00 zł
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Sklep
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Szalone etykiety El Loco i La Chalada
Szalone etykiety El Loco i La Chalada

Te wina nazywają się Głupek i Szalona. I nie są to nazwy australijskich win, które chyba jak żadne inne, potrafią zaskakiwać swoją oryginalnością. Trzeba mieć przy tym sporo dystansu do siebie, aby nazwać wina El Loco (głupek) i La Chalada (szalona). Czy to tylko taki trik marketingowy?

W rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego. W kulturze Japońskiej mówi się, że każdy człowiek ma trzy twarze, publiczną, prywatną i tajną. Jedną pokazujemy szerokiemu kręgowi odbiorców, druga jest zarezerwowana tylko dla bliskich osób, a trzecią pozostawiamy zawsze schowaną. Pewnie sporo w tym racji. Jednak ludziom w Vinos Sanz z hiszpańskiej Ruedy nie chodziło o roztrząsanie kwestii natury psychologicznej, a o zwrócenie uwagi na postacie, które mimo wielu różnych przeciwności losu potrafiły odnaleźć własną drogę i przyczyniły się do powstania niejednokrotnie rzeczy wielkich i ważnych. 

Trzeba czasami być szalonym, czy nawet w opinii niektórych głupim, aby porywać się na zadania z pozoru niewykonalne. A nie brakuje przecież przykładów zakończonych sukcesem.
Marlena Dietrich nosząc spodnie zmieniła kanony damskiej mody? Madame CJ Walker zakładając na początku XX wieku w USA firmę wytwarzającą kosmetyki dla Afroamerykanów, jako pierwsza Afroamerykanka została milionerką? Determinacja Marii Skłodowskiej Curie pozwoliła jej odkryć razem z mężem radioaktywne pierwiastki rad i polon, dzięki czemu stała się pierwszą osobą, która zdobyła dwie Nagrody Nobla, jedną w dziedzinie fizyki i drugą w dziedzinie chemii. 

Butelki z winami El Loco i La Chalada nie byłyby autentyczne, gdyby nie miały również trochę szalonej powierzchowności. El Loco to kupaż Verdejo z niewielką domieszką Sauvignon Blanc. Wino pełne jest aromatu tropikalnych owoców, z odrobiną anyżu i ziół. La Chalada zakuje jednak bardziej. Powstało z czystego Verdejo, ale jest to wino półsłodkie, pachnące gruszkami i brzoskwiniami, z nutami ziołowymi. W ustach jest orzeźwiające, dobrze równoważące cukier resztkowy. 

 

Leszek, Eliza & zespół Buy Wine

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl